Jeśli przyjmiemy zaproszenie do dziecięcego świata, doświadczymy radości z kontaktu z przedmiotami, które idealnie pasują do marzeń. O tym, że wyobraźnia najmłodszych ma moc przekraczania ograniczeń rzeczywistości i tworzenia rzeczy niezwykłych, przekonują prace dzieci w wieku od 6 do 14 lat – uczestników konkursu na mebel dziecięcych marzeń.
Spośród blisko 400 prac nadesłanych na drugą edycję konkursu „Mebel dziecięcych marzeń 2015”, jego organizatorzy: Wydawnictwo meble.pl oraz portal meble.pl, wyłonili 10 równorzędnych laureatów.
Zostali nimi: Gabriela Toporek, 8 lat, Wrocław, za pracę „Krzesło ze schowkiem na zabawki” Mikołaj Tofil, 9 lat, Chełm, za pracę „Szafa i krzesełka” Alicja Powiecka, 8 lat, Knurów, za pracę „Serokokon” Basia Grajner, 12 lat, Katowice, za pracę „Kwiato-łóżko” Gosia Sztwiertnia, 8 lat, Katowice, za pracę „Sen na morzu” Zosia Nowakowska, 14 lat, Katowice, za pracę „Moje biurko” Adam Zulski, 9 lat, Opole, za pracę „Bajeczna Szafa” Klara Szeffer, 13 lat, Katowice, za pracę „Biblioteka moich marzeń” Oliwia Lewczuk-Zembrzycka, 9 lat, Chełm, za pracę „Pokojowe Mebelki” Łukasz Parafiniuk, 9 lat, Wrzosowa, za pracę „Biurko z dużą ilością tajemniczych szyfrowanych schowków na rolko-nogach, z wysuwanym komputerem i maszyną do robienia pysznych deserów, które po zasunięciu dolnej zasłony zmienia się w domek do zabawy”
„Cieszymy się, że druga edycja konkursu zachęciła tak wiele dzieci do nadesłała pomysłów na wymarzone meble. Być może zainspirują się nimi producenci świadomi znaczenia głosu każdego, także najmłodszego, konsumenta” – mówi Marek Hryniewicki, redaktor naczelny miesięcznika „BIZNES meble.pl”. – „Wierzymy, że realizacja kolejnej edycji inicjatywy „Mebel marzeń” przyczyni się przełożenia dziecięcych marzeń na konkretne projekty i prototypy, jak miało to miejsce w roku bieżącym. Teraz wszystko w rękach młodych projektantów i wspierających ich partnerów branżowych!”
Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami oraz z przesłanymi pracami plastycznymi.
Laureatom serdecznie gratulujemy! W nagrodę otrzymają skrzynie dziecięce marki BAGGI DEGIGN. Sponsorowi dziękujemy za ufundowanie nagród, a Patronom Medialnym za wsparcie.
A już 3 listopada br. rusza konkurs „Spełnij dziecięce marzenia 2015” skierowany do młodych projektantów, w tym studentów lub absolwentów szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także do amatorów.
Zapraszamy wszystkich do udziału!
Inicjatywa „Mebel marzeń 2015”, organizowana przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika branży meblarskiej „BIZNES meble.pl” oraz spółkę meble.pl, składa się z dwóch etapów:
I ETAP – konkurs „Mebel dziecięcych marzeń”
II ETAP – konkurs „Spełnij dziecięce marzenia”
„Księga Trendów” – pierwsza w Polsce publikacja łącząca analizę tendencji socjologicznych z produktami odpowiadającymi na ukryte za nimi potrzeby Polaków. W promujących ją akcjach ważną rolę odgrywają prace powstałe w ramach inicjatywy „Mebel marzeń 2015”. W ten sposób integrują się pomysły najmłodszych z kreatywnością młodych projektantów i rynkową dojrzałością podmiotów branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz.

konkurs dziecięce marzenia

 

dziecięce marzenia konkurs