Pierwsza edycja bardzo ciekawie zapowiadającej się imprezy poświęconej promocji projektowania i wytwarzania sztuki użytkowej oraz jej twórców i producentów. Targi design’u WZORY odbędą się 22 czerwca 2013 roku w Warszawie w ogrodzie i wnętrzach  budynku Centrum Promocji Kultury Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2. Wstęp jest wolny od opłat i może zainteresować każdego, kto choć trochę pasjonuje się urządzaniem wnętrz i stylem. Wejście na targi od godziny 12:00 w południe do 22:00 wieczorem.

wzory warszawa targi designu

Celem imprezy jest propagowanie i promowanie sztuki użytkowej, przedstawienie jej autorów, możliwość jej prezentacji i sprzedaży. Do udziału w targach zaproszono ponad 70 wystawców którzy będą prezentowali swoje wzory w nowoczesnych przestrzeniach Centrum Promocji Kultury Praga Południe, oraz w ogrodzie. Przestrzeń wystawiennicza podzielona została na strefy zapewniające odwiedzającym bezpośredni kontakt twórcy z produktem, komfort i możliwość relaksu.

Centrum Promocji Kultury Praga Południe

WZORY zadbają też o podniebienia gości – organizatorzy zapraszają do współpracy Le Targ – na targach będzie można zjeść, oraz kupić do domu tradycyjne slowfoodowe smakołyki, od wybranych lokalnych producentów. Kuchenni maniacy znajdą wśród wystawców również coś do wyposażenia kuchni.

le targ market

Dzieci będą mogły swobodnie hasać w wydzielonej dla nich bezpiecznej strefie zabawy, w której przeprowadzone będą również zajęcia warsztatowe rozwijające dziecięcą kreatywność. Wśród wystawców pojawi się wielu specjalistów od dziecięcego designu, dedykowanego najmłodszym – według zasady “Czym skorupka za młodu nasiąknie” – rodzice będą mogli zadbać o dobre estetyczne wzorce dla swoich pociech.

z tapety recycling

Przedstawiony zostanie też Etno-projekt, wystawa prac białoruskich i polskich młodych projektantów. Zaprezentowane zostaną ich inspirujące realizacje na planszach w ogrodzie CPK.W trakcie trwania Wzorów, PANATO poprowadzi warsztaty z sitodruku oraz warsztat i pokaz druku 3D.

etno projekt wzory

Dj Bumi Phillips, przez cały dzień umili nam zakupy swoją wysmakowaną muzyczną selekcją.  Od kilkunastu lat zachwyca szerokim wachlarzem brzmień od jazzu po taneczną elektronikę, używając jedynie płyt analogowych. Chętnie grywa długie konceptualne Djsety w których usłyszeć można dźwięki na styku gatunków: Chillout, Funk, Jazz, Soul, Disco, Deep House, Minimal, Drum and Bass, gdzie w elastycznej selekcji i eklektycznym mixie wszystko ma swój początek i koniec. Potrafi oczarować publiczność sam, ale często spotkasz go w towarzystwie instrumentalistów. Obecnie kontynuację przygotowania 2giej odsłony obiecującego debiutu live act, na styku Bluesa i Elektroniki z udziałem laureatów Rawa Blues.

Organizatorki wydarzenia Targi design’u WZORY 2013

Jagoda Valkov

Projektantka, scenograf, architekt krajobrazu i wnętrz. Zajmuje się projektowaniem przestrzeni miasta, scenografią w filmie, projektuje poduszki, pledy i dywany w swojej marce Dziana. Absolwentka Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie oraz studiów podyplomowych z projektowania wnętrz i wystawiennictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Współpracowała m.in. z TV Polska, Universal Music Polska, PWSFTiV w Łodzi, Fundacją Mederi, Fundacją Latająca Ryba, Fundacją Polsat, TV Polsat, CSW w Warszawie, Stowarzyszenie M4 odblokuj. Wielokrotna uczestniczka akcji Land Artowych m.in Lubelski Festiwal Land Art, Festiwal Mithogenesis na Ukrainie. Właścicielka firmy Love Landscape zajmującej się szeroko pojętym projektowaniem.

jagoda valkov
Aleksandra Pawelska

Znana jako Ola Monola to organizatorka warszawskich imprez ekologicznych, animujących lokalną społeczność. Zorganizowała 14 Edycji „Uwolnij Łacha”- największej w Polsce wymiany typu swap. Współtworzyła pierwsze pchle targi w stolicy i aktywnie udziela się jako promotor ekologicznego i zdrowego trybu życia organizując warsztaty recyclingu „O!Re:Ty!”.Jest również współorganizatorką Targu Śniadaniowego – cotygodniowej inicjatywy propagujące wspólne posiłki i zakupy od lokalnych producentów.

aleksandra pawelskaOficjalna strona projektu: http://wzorytargi.pl/

FanPage na Facebook’u: https://www.facebook.com/pages/WZORY-Warszawskie-Targi-Designu/169037449914249