Nowocześnie zaaranżowane kuchnie powinny być przede wszystkim funkcjonalne i sprawiać, że gotowanie czy pieczenie będą przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Ale funkcjonalność zyskała sobie konkurentkę – meble kuchenne najnowszej generacji powinny bowiem być także inteligentne.

kuchnia

Inteligencja dotyczy przede wszystkim sprzętu AGD. Za pomocą jednego pilota, internetu czy komórki można na przykład zaprogramować piekarnik, by włączył się o określonej godzinie, rozmrozić lodówkę i wykonać wiele innych czynności. Kuchnia to miejsce, w którym zużywamy zarówno sporo wody, jak i energii elektrycznej. Ale w nowoczesnej kuchni nie musi wcale tak być. Będące obecnie na czasie aranżacje kuchni pozwalają na spore oszczędności. Dużą oszczędnością energii charakteryzują się na przykład płyty indukcyjne, a dzięki zmywarkom zużycie wody jest dużo mniejsze. W kuchni niezwykle ważne jest odpowiednie oświetlenie – to kolejne pole do popisu dla oszczędnych. Rozwiązaniem bardzo ekonomicznym jest zamontowanie w kuchni kilku źródeł światła i korzystanie tylko z tego, które jest nam aktualnie potrzebne. Zamiast oszczędzać na potrawach, oszczędzajmy na sprzętach służących do ich przygotowania.

kuchnie nooczesnePraca we współczesnej kuchni ma być lekka, łatwa i przyjemna. Jednak obecnie nawet ponadprzeciętna funkcjonalność to za mało. Nawet najbardziej praktyczna kuchnia musi być urządzona gustownie, zgodnie z najnowszymi trendami i zachwycać designem. Powinna być też przyjazna i dostosowana do potrzeb użytkowników. Już od paru dobrych lat nieprzerwanie powodzeniem cieszą się wyspy kuchenne. To miejsce wielofunkcyjne – nie tylko centrum kulinarne, ale i towarzyskie. To miejsce, które pozwala toczyć fascynujące rozmowy podczas krojenia marchewki czy tłuczenia kotletów. Trendem, który coraz częściej jest obecny nie tylko w kuchniach, ale całych mieszkaniach jest minimalizm. Sprawdza się on szczególnie, gdy kuchnia jest otwarta na salon, bowiem wówczas jej aranżacja, pozbawiona zbędnych drobiazgów, może płynnie komponować się z aranżacją salonu. Warto urządzać się z głową, bo w kuchni funkcjonalnej, oszczędnej i zaaranżowanej z klasą wszystko lepiej smakuje.

kuchnia

 

Źródło zdjęć: Google Images