Każda aranżacja wnętrza jest inna. Wiąże się to zarówno z rozmaitym doborem materiałów, kolorystyki, jak i dodatków. Niepowtarzalne wrażenie, estetyczne oraz dekoratorskie, wywołują obrazy, które ze względu na zastosowaną tonację mogą nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter.

7

Obrazy, fototapety, grafiki – właściwie każde tego rodzaju dzieło z reguły jest inne (zobaczcie inspiracje PIXERS). Dopasowywanie odmiennych technik malarskich, ale również rozmiarów oraz tematyki dzieła, może sprawiać pewne trudności. Szczególnie jeśli za aranżację wnętrza zabiera się laik. Jak w poszczególnych aranżacjach umiejscowić obraz, aby był ich spójnym elementem? Oto nasze wskazówki.

obraz na sciane

1. Wybierz miejsce, któremu brakuje „tego czegoś”. W każdym domu, szczególnie na etapie urządzania, pojawiają się rozterki dotyczące doboru poszczególnych elementów. Trudno zdecydować się na dominującą kolorystykę oraz styl dodatków. W uzupełnionej i teoretycznie ukończonej kompozycji brakuje jednego elementu, który spajałby wszystkie akcenty dekoratorskie. Aranżacja obrazem to jeden z tych pomysłów, który bardzo dobrze wpłynie na podkreślenie charakteru danego miejsca. Warto umieścić go wówczas na ścianie reprezentacyjnej, usytuowanej w głównym miejscu pomieszczenia, najczęściej na wprost wejścia. Do wnętrz nowoczesnych wybierz komiks, grafikę lub abstrakcję. Do wnętrz klasycznych – martwą naturę. Jeśli jesteś zwolennikiem stylu retro – z pewnością znajdziesz jakiś oldschoolowy plakat. Ważne, aby wybrany obraz łączył kontekstowo wnętrze z Twoim charakterem.

obraz

2. Obraz nie tylko dekoruje, ale również pozwala uzyskać wnętrze o idealnych proporcjach. Dlatego, jeśli Twoje pomieszczenie wydaje się wąskie, to na krótszych ścianach zamocuj w równym, poziomym rzędzie obrazy – mogą one przedstawiać jakąś historię, układać się w cykl łatwy do zinterpretowania. W ten sposób pomieszczenie będzie optycznie zbliżone swoim kształtem do kwadratu. Jeśli natomiast Twój salon, kuchnia, czy sypialnia wydają się zbyt niskie – zastosuj ten sam trik, ale z obrazami zawieszonymi jeden pod drugim, pionowo. Zobaczysz jak szybko zmienią się proporcje wnętrza.

obraz do salonu

Obrazem możesz zaaranżować każde pomieszczenie. Dzisiaj nie utożsamia się ich już wyłącznie z salonem czy sypialnią. Obraz świetnie prezentuje się także w łazience czy kuchni. Za wykorzystaniem tego typu elementów w aranżacji przemawia bogata oferta graficznych oraz malarskich odniesień do dzieł, które są ogólnie znane. Dzisiaj obraz to już nie tylko dzieło oprawione w ramę, ale również fototapeta czy obszerny szkic. Ciekawą ofertę znajdziesz np. w PIXERS.

8

6

5

1

obraz