Zgłoszenia do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów meblarskich w Polsce – „Diament Meblarstwa 2017” – cały czas napływają. Od tego roku młodzi projektanci mają szansę zmierzyć się w kategorii – „młody design”.

konkurs diament meblarstwa

Uruchomienie kategorii „młody design”, w ramach której studenci oraz ubiegłoroczni i tegoroczni absolwenci szkół i uczelni wyższych mogą nieodpłatnie zgłaszać projekty mebli i elementów wyposażenia, to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Dzięki tego typu konkursom młodzi projektanci zyskują szansę na merytoryczną rywalizację ze swoimi kolegami. Zadaniem kapituły jest zaś wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia. Powinni oni rozumieć rynkowe mechanizmy, by w przyszłości móc pracować z przemysłem.

Termin przesyłania zgłoszeń do Konkursu to 16 października br.

Wyboru zwycięzców dokona specjalnie powołane jury, w skład którego wchodzą: architekci, projektanci wnętrz, designerzy, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele handlu, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych.

Oficjalne zakończenie Konkursu, podczas uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom, zaplanowane zostało na 6 grudnia br. Gala finałowa odbędzie się w Warszawie.

Więcej informacji na stronie www.diamentmeblarstwa.pl oraz w Regulaminie Konkursu.

Na potrzeby Konkursu wydany zostanie specjalny katalog konkursowy, w którym zaprezentowane zostaną wszystkie zgłoszone produkty, w tym również nagrodzone produkty w kategorii „młody design”. Ponadto zapowiedzi Konkursu, wyniki, jak również relację z gali finałowej, można będzie znaleźć w miesięczniku „BIZNES meble.pl”, na portalu www.biznes.meble.pl  oraz na profilu www.facebook.com/diamentmeblarstwa.

Patronami Honorowymi i Medialnymi 11. edycji „Diamentu Meblarstwa” są portale internetowe, czasopisma oraz instytucje związane z branżą meblarską, co wiąże się z szeroką promocją Konkursu w postaci zapowiedzi oraz relacji w mediach.

diament meblarstwa

W młodości siła i potencjał – SIĘGNIJ PO DIAMENT!