To coś co wyróżnia dobrych projektantów elementów użytkowych oraz wnętrz to niestandardowe i kreatywne podejście nawet do wydawało by się banalnych form jakie kojarzą się z lampami. Jak za dotknięciem magicznej różdżki, zwykła lampka (żarówka i kawałek kabla elektrycznego) może stać się niezwykłym i przyciągającym uwagę gadżetem dekorującym wnętrze.

lampka ścienna pokój dziecka

Tak właśnie jest w przypadku projektu lampy dekoracyjnej do pokoju dziecięcego autorstwa Jonathan‚a Gomez‚a nazwanej Tête d’Ampoule – Bulb Head (w wolnym tłumaczeniu Żarówko-Głowa). Projekt sam w sobie jest efektem badań nad jakością interakcji wizualnej oraz obserwacji sposobu w jaki dzieci angażują się w odbiór form i kształtów otoczenia.

Tłumaczenie z „to explore the quality of visual interaction; observing how children engage with objects and forms in their environment”.

Johnatan, postawił sobie za cel świadome wykorzystanie elementów standardowo ukrytych tj. kabla elektrycznego, gniazda oraz samej żarówki. Zaspokaja to przy okazji ciekawość i instynkt poznawczy każdego malucha. Skutek jak prezentuje galeria zdjęć jest zachwycający i dla każdego dziecka stanowi bardzo atrakcyjny element wyposażenia pokoju. Sam myślę, że warto taką lampkę wyposażyć we włącznik przesuwny z regulacją natężenia oświetlenia i sprawdzi się jako lampka nocna w sypialni przy łóżeczku dziecka. Jeśli ktoś ma zdolności do majsterkowania spokojnie może się pokusić o wykonanie własnej wersji, lub nawet całej serii podobnych lamp. Poniżej zobacz jak powstała ta lampka od  konceptu do wykonania.

lampka-zrob-to-sam

 Szkic z żarówką w tle …

lampka-zrob-to-sam-3

Przeniesienie obrysu na tworzywo …

lampka-zrob-to-sam-4

 Wycięty element gotowy do formowania …

lampka-zrob-to-sam-5

 Trochę ciepła i nasza forma nabiera kształtów ..

lampka-zrob-to-sam-6

lampka-zrob-to-sam-7

 Główny punkt programu – żarówka ….

lampka dziecięca

Efekt finalny jest po prostu uroczy, prawda ? 😉

Źródło: http://www.behance.net/gallery/Tete-dAmpoule/7704373