Lato to wspaniały czas. Słońce zachodzi późno, wieczory są ciepłe i sprzyjają spotkaniom na świeżym powietrzu. Warto wykorzystać ten czas i zorganizować przyjęcie, czyli tzw. garden party. Jak się do niego odpowiednio przygotować? Jakie potrawy będą najlepiej pasować? Jak stworzyć niepowtarzalny klimat, rodem z filmów romantycznych? Koniecznie przeczytaj tekst poniżej i dowiedz się jak zorganizować wyjątkowe spotkanie w ogrodzie.Od czego zacząć przygotowania?

przyjęcie w ogrodzie

Jeżeli zdecydowałeś się na zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie, to zacznij się do niego przygotowywać odpowiednio wcześniej. Nic bardziej nie psuje dobrej atmosfery przyjęcia, niżeli uczucie stresu, że o czymś się zapomniało. Aby mieć pewność, że masz wszystko pod kontrolą, stwórz sobie listę (w wersji elektronicznej bądź papierowej) i ustal kolejność wykonywanych czynności. Możesz przyjąć sobie jakiś system, jeżeli chodzi realizowanie poszczególnych punktów, np. zajęcia, które zajmą ci mniej niż 2 minuty, możesz wykonać od razu, dzięki temu nie będziesz zaprzątać sobie głowy drobnymi sprawami. Potem możesz przejść do bardziej skomplikowanych i czasochłonnych zadań.

Co dalej?

Jeżeli ustaliłaś już termin spotkania, możesz przystąpić do kolejnych punktów:

  • Pogoda nawet w lecie jest zmienna. Jeżeli planujesz (a powinieneś, ze względu na wakacje) przyjęcie z dużym wyprzedzeniem, koniecznie przygotuj plan awaryjny w razie niepogody.
  • Ustal motyw przewodni imprezy! Dzięki temu twoje spotkanie na długo zapadnie w pamięci gości. Będzie ci też łatwiej wybrać dekoracje i jedzenie.
  • Lista gości. Dowiedź się dokładnie, kto będzie mógł przybyć, aby zakupić odpowiednią ilość jedzenia i picia. Zawsze możesz poprosić swoich gości, aby zamiast upominków, przynieśli coś do spożycia. Jeżeli będziesz zapraszał gości z różnych środowisk, przemyśl jak ich usadzisz przy stole.
  • Zaplanuj menu. W wakacje najlepiej sprawdza się grill i zimne napoje. Mięso jest proste do przygotowania i śmiało możesz je zacząć przyrządzać dzień wcześniej. Do niego wystarczy kilka warzywnych sałatek, sosów i pieczywo (opcjonalnie ziemniaki). Warto wykorzystać też sezonowe owoce, którymi możesz wzbogacić drinki. Dobrym pomysłem będzie wino i piwo, ale i też domowa, lodowata sangria. Nie zapomnij o bardziej wymagających gościach, czyli kobietach w ciąży, kierowcach i wegetarianach. Oczywiście po słonych smakach przyjdzie pora na deser. Zamiast lodów, przygotuj bezę z letnimi owocami. Jest prosta w pieczeniu i tania.
  • Jedzenie to nie wszystko. Na klimat przyjęcia składają się estetyka miejsca. Zaopatrz się w odpowiednie dekoracje i przede wszystkim oświetlenie. Zwykłe świeczki mogą nie wystarczyć. Jeżeli szukasz dekoracyjnych inspiracji odwiedź stronę dekorowanie.pl

O czym należy jeszcze pamiętać przy przygotowaniach do garden party?

Pamiętaj, że imprezy w ogrodzie przyciągną dużą ilość owadów. Warto zainwestować w preparaty odstraszające, np. świece ogrodowe. Możesz je rozmieścić w różnych punktach, zapewniając ochronę i odpowiednie oświetlenie.

Koniecznie uporządkuj przestrzeń w ogródku, skoś trawę, zbierz niepotrzebne przedmioty i przynieś wszystkie rzeczy, które mogą się tego wieczoru przydać. Co na przykład? Serwetki, słomki, plastikowe kubki, sztućce i talerzyki (oszczędzi ci to niepotrzebnego zmywania) oraz kosze na śmieci. Pięknego wyglądu dopełnią świeże, letnie bukiety.