Firma Agnella to czołowy producent dywanów i wykładzin w naszym kraju. Rocznie przedsiębiorstwo to wytwarza około 2 mln m2 wyrobów dywanowych.

Ilość idzie w tym przypadku zdecydowanie w parze z jakością – dywany produkowane są z  najlepszych surowców. W tym artykule przedstawimy ciekawe propozycje kolekcji, jakie posiada w swojej ofercie Angella.

Avant Garde

Kolekcja inspirowana jest awangardowym wzornictwem lat 60. i 70. Przykładem tej inspiracji jest np. dywan Agnella Avant Garde Happy Birthday z podobizną słynnej Marylin Monroe – amerykańskiej gwiazdy, która do dziś jest uznawana za ikonę popkultury.

Żywa i bogata kolorystyka dodaje dywanowi dodatkowego uroku. Każdy dywan z tej kolekcji świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach.

dywany

 

Agnella Alabaster!

Dywany z kolekcji Alabaster to połączenie elegancji z nowoczesnością, a wykorzystanie koloru beżowego, popielatego czy szarego sprawia że są ponadczasowe. Kolekcja wykonana jest z przędzy nowozelandzkiej, dzięki czemu dywany są wytrzymałe i przyjemne w dotyku. Oprócz dywanów prostokątnych, dostępne są również dywany owalne.

dywany alabaster

 

Kolekcja Folk

Motywy folkowe pojawiają się nie tylko w literaturze, muzyce czy malarstwie, ale także i w tkactwie. Firma Angella dostrzega wieloletnie związki tkactwa z kulturą ludową, w związku z czym przygotowała specjalną kolekcję folk, gdzie znajdziemy inspiracje sztuką ludową różnych regionów Polski: Podhala, Mazowsza, Podlasia, Kaszub. Charakterystyczne motywy parzenic, łowickich kogutków, hafty krzyżykowe czy płaskie znakomicie sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych, jak i w tych ucharakteryzowanych w nowoczesny sposób.

folk dywan

 

Agnus Królewskie Kobierce Polskie

Dywany Królewskie Kobierce Polskie swoim wzornictwem nawiązują do ornamentyki autentycznych perskich kobierców używanych przez możnowładców w XVII wieku. Kolekcja wykonana z najlepszej jakości wełny nowozelandzkiej, oferuje szeroki wybór dywanów w kształcie prostokąta i owalu.

dywan

 

Glamour

Dywan z tej kolekcji, czyli Agnella Glamour Sparkle Biały przeznaczony jest dla osób lubiących luksus, bowiem dywan Sparkle to połączenie pięknych kryształów Swarovskiego z najwyższą jakością. Gładki dywan jak mało który w całej palecie dywanów Angella zwraca uwagę oryginalnym, ciekawym designem.

dywan

Źródło:

ace24.pl