Urządzając mieszkanie dużo czasu poświęcamy na wybór odpowiedniego oświetlenia. Każdy z nas wie, że lampa, żyrandol stanowi bardzo ważny akcent w mieszkaniu i domu, nie tylko spełnia rolę praktyczną ale także ozdobną. Bogata oferta sklepów i projektantów sprawia że mamy mętlik w  głowie o to kilka rad jak dobrać, żyrandol, lampę do naszego wnętrza. Wybór żyrandola powinien być podyktowany przede wszystkim względami estetycznymi i praktycznymi. Dokładnie zastanówmy się ile światła będziemy potrzebować we wnętrzu i jakie ma być to światło. Należy pamiętać również, że lampa oświetlająca otoczenie może prezentować się inaczej niż wyłączona. Kolejno należy przemyśleć w jakim stylu ma być nasza nowa lampa, pamiętajmy o tym, że nie zawsze żyrandol, lampa, który będzie się nam podobał w sklepie, będzie ładnie wyglądał w naszym wnętrzu. Warto zwrócić uwagę na rozmiar lampy lub żyrandola, zbyt duży przytłoczy wnętrze, zbyt mały „zginie” na tle innych dodatków. A  oto kilka propozycji oświetlenia.

lampa

Lampa zdecydowanie dekoracyjna. Stylowy dodatek nada blichtru wnętrzu, dobra gdy chcemy coś zmienić i przełamać monotonię.

harmonijka

Futurystyczne kinkiety idealne do nowoczesnych wnętrz.

19

 

Lampa dla odważnych. Intrygująca forma potęguje efekt końcowy, świetny pomysł w ekstrawaganckich wnętrzach.

 

8

 

Retro w nowym wydaniu. Unowocześniona forma lampy przemysłowej.  Taka lampa zawsze robi dobre wrażenie, szczególnie duże na tradycjonalistach.

 

10

Plecione klosze tworzą miłą oprawę dla ciepłego światła.  Mnogość rozmiarów pozwala na idealne dopasowanie lampy do wnętrza i urozmaicenie przestrzeni.

11

 

Lampa, święcą kompozycja pop-kulturowy kolaż nie  tylko dla miłośników komiksów, świetny dodatek do pokoju nastolatka.

 

6

 

Tu główną rolę odgrywa forma. W tym wnętrzu każdy element został precyzyjnie dobrany, lampy te idealnie pasują do całości wnętrza.

 

41

Klasyczna „puszka zupy pomidorowej Campbell’s” w nowej odsłonie. Nie tylko dla miłośników  Andy’go Warhol’a.

 

28

 

Natomiast pewnych lamp nie sposób skomentować 😉

 

Źródło: Google image