Wpis inspirowany jest gamą produktów marki Asilo – producenta drzwi wewnętrznych oraz ideą krzewioną poprzez ich facebookowy fanpage ChowajDrzwiKtoMoże. Idea odzwierciedla myśl Leonardo Da Vinci – „prostota jest szczytem wyrafinowania”. To hołd dla minimalistycznego designu, gdzie prostota i funkcjonalność stają się wyznacznikiem koncepcji wnętrza.

Trudno powiedzieć kiedy i gdzie narodziła się idea ukrytych drzwi. Inspiracji tego pomysłu można szukać w bajkowym świecie, gdzie ukryte drzwi prowadzą do nowego, nieznanego świata. Wiemy na pewno, że ideę propagują mistrzowie designu – włoscy projektanci i producenci. Jednak to polska firma rozwiązanie to zaadoptowała i stworzyła konstrukcję, którą można bez większego bałaganu zamontować w każdym wnętrzu.

Drzwi ukryte w każdym domu

Asilo oferuje wszystkie swoje modele drzwi z ościeżnicą ukrytą – po zamontowaniu drzwi licują się z płaszczyzną ściany a ościeżnica pozostaje niewidoczna. Produkt ten jest skierowany przede wszystkim do osób, które lubią iść z duchem czasu i chcą nadać swojemu mieszkaniu nutkę nowoczesności. Niemniej jednak osoby lubiące klasyczny styl także znajdą coś dla siebie, gdyż drzwi dostępne są w aż 20-stu wzorach forniru oraz w kolorze białym, odcieniach beżu i szarości.

Prostota z dbałością o detale

Oprócz samych drzwi, ich uniwersalnych wzorów i wykonania, naszą uwagę przyciągnął mały, ale jakże ważny dodatek – klamka. Wykonano ją ze stali chromowo-niklowej co w połączeniu z jej prostokątnym kształtem podkreśla oryginalność tej linii produktu.

To właśnie wizualizacje z wykorzystaniem tych drzwi chcemy wam zaprezentować, gdyż sądzimy, że naprawdę są godne uwagi.

Asilo Aosta drzwi bez ościerznic

Aosta drzwi bezościerznicowe

Paski aluminiowe skierowane są zgodnie z ułożeniem forniru, stanowiąc jednolitą całość wzoru. Minimalistyczna forma urozmaicona stalowym akcentem. Drzwi pasują zarówno do domowych jak i industrialnych pomieszczeń.

bari drzwi białe

Biel to spokój i elegancja. Białe drzwi dają wiele możliwości aranżacji, ponieważ pasują do niej wszystkie dodatki. Możemy dowolnie zmieniać charakter wnętrza nie zmieniając jego podstawowych elementów.

drzwi szary dąb

Drzwi w kolorze szarego dębu. Zrównoważona elegancja połączona z delikatnością ukazują drzwi pasujące do każdego rodzaju wnętrza, a poziome przeszklenia nadają przestrzeni klasyczną nowoczesność.

drzwi wewnętrzne pertiini

Stonowany brąz orzecha i ciepły odcień podłogi świetnie współgra z modnymi w tym roku szarościami. Wysokie drzwi w większości przeszklone nadają dystyngowanego charakteru prostej stylistyce.

pertini drzwi biale

pertini drzwi drewno i aluminium

Powyższe połączenie bieli i szkła pasuje do  wzorzystych aranżacji ścian, które doskonale eksponują walory estetyczne starannie zaprojektowanych drzwi.

aosta drzwi  ciemny braz

Idealne drzwi do przestrzeni biurowych. Aluminiowe dodatki w tym modelu nadają unikatowy charakter. Paski są zlicowane z płaszczyzną drzwi, a ich połysk sprawia, że drzwi zmieniają charakter pod różnym kątem oświetlenia.

forli drzwi wewnętrzne

Klasyczna okleina z wyrazistym usłojeniem potrafi nadać elegancki i klasyczny wygląd nawet w nowoczesnym wnętrzom. To dowód jak różnorodność formy można zamknąć w elegancji i prostocie.

ferrara drzwi asilo

bellini drzwi bez ościerznic

Komponując swoje wnętrze należy pamiętać o oświetleniu pomieszczeń. Nawet niewielkie przeszklenia w drzwiach sprawią, że światło będzie ożywiało Twoje wnętrze.

marconi drzwi białe

Model który chyba w najlepszy sposób prezentuje połączenie prostoty z nowoczesnością i elegancją. Drzwi w kolorze śnieżna biel, to coś dla ludzi lubiących styl skandynawski.

linare drzwi do samodzielnego montażu

Ciepły odcień ściany dobrze komponuje się z naturalnym drewnianym fornirem, dodając szyku i elegancji wnętrzu. Poruszając się w odcieniach beżu i brązu zachowamy przytulny charakter wnętrza.

linate zero drzwi do tapetowania

Linate zero Asilo drzwi bez ościerznic

I na sam koniec dwie wizualizacje modelu, za sprawą którego  każdy z nas, choć przez chwilę, może poczuć się designerem. Drzwi do samodzielnego wykończenia, o których za jakiś czas też będziecie mogli u nas przeczytać.

Więcej inspiracji na stronie producenta www.asilo.pl